Gündem

Ercan Şahin, “Kadın hayattır. Kadın, bilmeyene nefs, bilene nefestir”

İYİ Parti Sungurlu İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Ercan Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında kadına yönelik şiddetin tarih olduğu bir toplum dileğine vurgu yaptı.

“Sizin en hayırlınız, kadınlarına karşı iyi davranandır” hadisini hatırlatan Şahin, “Böyle bir Peygamberin ümmeti olarak kadınlarımıza gereken önemi vermek zorundayız. Kadın, tarih boyunca bir yüzüyle rahmet diğer yüzüyle zahmetin sembolü olmuştur ve tıpkı hadiste bahsedildiği gibi ‘zahmette rahmet vardır.’
Bizler, tüm medeniyetlerde ortak olarak şunu gördük ki; kadın merhamettir, kadın medeniyetin ta kendisidir. Nezaket ve zarafetin en iyi temsilcisidir. O halde kısaca diyebiliriz ki kadın hayattır ve yine kadın, bilmeyene nefs, bilene nefestir.
Yaşamın her alanında başarılarına tanık olunan kadınların aynı zamanda eş ve anne olmanın getirdiği sorumluluklarının gereğini de büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiklerini görüyoruz. Toplumsal yaşamda kadınların sorunlarının sona erdirilmesi için hepimiz gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, aileleri ile birlikte huzurlu bir yaşam sürmelerini dilerim” ifadelerini kullandı.

Reklam Alanı

Yorum Bırak