Gündem

Eryiğit, Çalışan Gazeteciler Günümüzü Kutladı

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler’ günü dolayısıyla telefonla arayarak günümüzü kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Sungut TV sahibi Safa Özhazinedar ile telefonda görüşerek, “Demokrasilerde dördüncü güç olarak kabul edilen basın, vatandaşların haber alma hakkını kullanmasını sağlayan en önemli araçtır. Bu önemli işlevi yerine getiren tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Gazeteciler, günün her saatinde ve bazen çok zor şartlar altında bile kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması için çaba sarf ettiğini belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit,“Bu önemli görevi yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazeteciler, doğal olarak, birçok zorlukla karşı karşıya bulunmaktadır. Bu önemli mesleği icra eden gazeteciler, demokrasinin korunup güçlenmesinde çok büyük bir rol üstlenmektedir. Bir taraftan olaylar ve kurumlarımızın hizmetleri hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirirken diğer taraftan da ifade özgürlüğümüzü kullanmamıza aracı olmaktadırlar. Kalemini daima doğru ve tarafsız olarak kullanan tüm gazetecilerimizi tebrik ediyor, bu meşakkatli mesleklerinde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Reklam Alanı

Yorum Bırak