Eğitim

Eryiğit, Okul ve Kurum Müdürleri İle Bir Araya Geldi

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Müdürler Kurulu Toplantısı, Müdürlük toplantı salonunda tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit başkanlığında yapıldı.
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit; Şube Müdürleri Mustafa Kadir Şahinoğlu, Neşe Akalın ve Yalçın Akkaya ile okul ve kurum müdürleri katıldı.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit açılış konuşmasında ;’’2018-2019 Eğitim öğretim yılı 1.dönemini başarılı bir şekilde tamamladığımız düşüncesindeyiz. Ancak başarı bir hedef değil, daha iyi başarılara yelken açacağımız bir yolculuktur. Bu bağlamda toplantımızda birinci dönemi derinlemesine analiz ederek bütün okul ve kurumlarımızın ikinci dönem için mutlaka hedefler koymasını, planlamalar yapmasını istiyoruz. Ülke genelinde başlatılan “Öncelik Yayaların ” çalışması kapsamında bayrak törenlerinde bu konuya değinerek çocuklarımız ve velilerimizle paylaşmanızı rica ediyorum” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığımızın çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek amacıyla oluşturulan 2023 Vizyon Belgesi, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için tüm okullarda olduğu gibi Sungurludaki okullarımızda da ‘Tasarım- Beceri Atölyeleri’ kurulmasını öngörüyoruz diyen Eryiğit, İkinci dönemde projelerin devam edeceğini söyleyerek destek veren okul idarecilerine, öğretmenlerine, yardımcı hizmetli personellerine ve velilere teşekkür etti.
Taşımalı gelen öğrencilerin servis ve yemekleri konusunda okul müdürlerini, daha dikkatli ve hassas olmaları konusunda uyardı. Öğrenci devamsızlığını önemsediklerini ifade ederek, okula gelmeyen öğrenci ile ilgili velilerimizin anında bilgilendirilmesini istedi.

Reklam Alanı

Yorum Bırak