Gündem

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2 Anaokuluna Trafik Eğitim Pisti Kazandırdı

İlçemizde Şehit İlhan Çaylan ve Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu öğrencilerinin, eğlenirken öğrenecekleri trafik eğitim pisti törenle hizmete açıldı.

Bugün saat 10:00’ da Şehit İlhan Çaylan Anaokulu trafik eğitim pisti, Saat 11:00’ da Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu trafik eğitim pistinin açılışı gerçekleşti.

Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit in konuşmasında sonra anaokulu öğrencilerin ront gösterisi ve şiir okumalarından sonra öğrenciler ile birlikte pistlerin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Anaokulu öğrencileri oyuncak araba ve akülü araçla trafik eğitim pistinde gösteri sürüşü yaptılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit açılış konuşmasında her iki okulda çalışacak olan trafik eğitim pistinin küçük yaşta çocuklara verilecek trafik bilinci sayesinde, çocukların trafik konusunda daha bilgili olacağına inandığını ifade etti.

Eryiğit, “Trafikte bilinçli olabilmek, kurallara uymak bir kültürdür. Anaokullarımızda eğitim gören 695 öğrencimiz bu eğitim pisti sayesinde trafik konusunda büyük bir bilince sahip olacaklarını düşünüyorum. Bu eğitim pistinin yarının sürücüleri olacak olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.
Açılış törenine Sungurlu Cumhuriyet Başsavcısı Emre Özge Yelken, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Muammer Ulu, Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Şube Müdürleri Yalçın Akkaya, Kadir Şahin, Mustafa Kadir Şahinoğlu, Okul Müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Reklam Alanı

Yorum Bırak