Eğitim

Sosyal Medyadan Sosyal Meydana

Sungurlu Gençlik Merkezi tarafından çağımızın en büyük hastalıklarından birisi olan sosyal medya ve sanal hayattan gençlerimizi uzaklaştırmak ve bu konuda bilinçlendirerek duyarlılık kazandırmak adına güne özel olarak Sosyal Medyadan ve Sanal hayattan uzak olacak şekilde el sanatları, spor faaliyetler, zekâ oyunları, kişisel gelişim hasbihalleri vb. etkinlikler tertipledi.

Yapılan aktivitelerle kıyasıya rekabet, eğlence ve sanatsal faaliyetleri gerçekleştirebilmenin mutluluğuyla Gençlerin dolu dolu güzel bir gün geçirdiler.
Sosyal medya ve sanal hayatın çocukların ve gençlerin kimlik gelişim dönemlerinde ve ergenlikte kontrolsüz olarak günün büyük bir bölümünü ayırarak kullanmaları ve zaman harcamalarının zararlarına değinen Gençlik Merkezi Müdürü M. Esat Buğdaylı, ” Bu tür organizasyonlarla Sungurlu Gençlik Merkezimiz, gençlerimizle birlikte serbest zamanlarını iyi değerlendirmek; kişisel, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle gençleri zararlı alışkanlıklardan ve ortamlardan alıkoyarak kendilerini topluma faydalı ve kalifiye bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmak amacıyla gençlerimize hizmet vermektedir diyerek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam Alanı

Yorum Bırak