MHP TEŞKİLATI, YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen akşam yemeğine partililer tarafından yoğun ilgi gösterildi. Düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen MHP’liler seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Ocak 27, 2024 - 15:52
 0  282
MHP TEŞKİLATI, YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen akşam yemeğine partililer tarafından yoğun ilgi gösterildi. Düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen MHP’liler seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Ocaklı Tesislerinde düzenlenen aday tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıya MHP Çorum Milletvekili hemşehrimiz Vahit Kayrıcı, MHP Çorum İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, MHP İlçe Başkanı Orhan Özyol, Belediye Başkan Adayı Ahmet Haşim Özsaray, Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Orhan Tosik, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Semih Çökmez, Kadın Kolları İlçe Başkanı Ceyhan Çekici, Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Sami Çam, Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Ali Karslı, Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, önceki belediye başkanları, ilçe başkanları, ocak başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katılım sağladı.

“SUNGURLU'YU HAK ETTİĞİ YERE BİZ GETİRECEĞİZ”

MHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Haşim Özsaray, ise şunları kaydetti, “Sungurlu’da doğan çalışma hayatını da Sungurlu’da da devam ettiren bir kardeşiniz olarak, Milliyetçi Hareket Partisinden belediye başkan adayı oldum. Bizleri bu davada belediye başkanı adayı olarak gösteren başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Sayın Milletvekilimize ve emeği geçen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu memlekete hizmet etmek amacıyla yola çıktım. Çıktığımız bu yolda kimseyle polemik yaşamadan, bu memlekete yapacağımız yatırımlarla, hizmetlerle kendimizden söz ettirmeye çalışacağız. Sungurlu adına hazırladığımız projeler var, bu projelerimizi çok yakın bir zamanda sizlerle paylaşmayı düşünüyoruz. Burada bu kalabalık manzarayı görünce Sungurlu’da Milliyetçi Hareket Partisinin ruhunun yeniden canlandığını görüyoruz. İnşallah önümüzde ki süreçte de hep beraber çalışarak Sungurlu’yu hak ettiği yere getirmek için ekiplerimizi kuracağız. Hizmetlerimizi anlatacağız. Rabbim nasip ederse elimizden geldiği kadar memleketimize hizmet etmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“YEREL İLE GENELİN EL ELE YÜRÜMESİ LAZIM”

MHP Milletvekili Vahit Kayrıcı, yaptığı konuşma da, “Sizlerin teveccühü ile Rabbim nasip etti TBMM’ye yeniden sizleri temsil etmek için gittik. Orada Sungurlu’muz, Çorum’umuz ve bütün ilçelerin temsil edildiği yerde bir odamız var. Burada büyüdük, çocukluğumuz burada geçti. Bu memleketin ekmeğini yedik, suyu içtik. Şimdi de bu memlekete elimizden geldiğince hizmet etmemiz gerekiyor. Öncelikle kendi ilçem Sungurlu’da geçmişte hizmeti geçen arkadaşlarımdan hepinizden Allah razı olsun. Şimdi Sungurlu’nun önünü açmamız lazım, önümüzde çok önemli bir seçim var. Sungurlu’da 99’da Milletvekilliği dönemimizde yaptığımız bir OSB var. Buraya bu hizmetleri getirenlere teşekkür ediyorum. Bu memlekete hayrına çivi çakan kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Memleketimizin gelişebilmesi için yerel ile genelin el ele yürümesi lazım. Burada ki mühendisler başka yerlerden ev tutuyor, niye burada ev bulmadıkları için. İşte bunda da yerelin önemi çok büyük.

SUNGURLU’NUN MERKEZİ BATMIŞ DURUMDA

Bakın Sungurlu’nun merkezi batmış durumda, belediyenin arkasından ekin pazarına kadar olan evlerde oturma şansı yok insanların, oturanlarda mecburiyetten oturuyor. Eski mahallelerimizin, güzide mahallelerimizin dönüşüme ihtiyacı var. Sungurlu'daki mühendisler Delice'den ev tutuyorlar, niye? Burada ev bulamadıkları için. İşte burada yerelin önemi çok büyük. Organize Sanayi'de 5000 dönüm yeni yer açmaya çalışıyoruz ve şimdiden bitmek üzere, orada fabrikalar yer almaya çalışyor. Şimdiden Yeni alanların açılması lazım. Bunları yapamazsak Sungurlu’yu büyütemezsin. 6 ayda gönderdiğim doktor sayısı 10 yılda ki doktor sayısı kadar ama Doktor geldiğinde burada sosyal hayat ister. Bunlar için değerli hemşehrilerim bu seçim çok önemli. Bunları yaparken, bizimde Sungurlu olarak, bu işi bilen insanlarla, Genel'e paralel olarak Sungurlu'nun önünü açmamız lazım. Sungurlu gerçekten köye döndü. Akşam saat yediden sonra sokağa çıkan insan kalmadı. Bütün sorunların farkındayım, hepsini yakından takip ediyorum. Sorunların bir çoğu işsizlikten meydana geliyor. İnşallah, biz Sungurlu'nun nüfusunu 60.000'lerde 70.000'lerde görmek istiyoruz.” dedi.

“AHMET BEY BELEDİYECİLİĞİ BİLEN BİRİ”

Belediyecilik konusunda tecrübeli biri olduğu için Ahmet Haşim Özsaray’ı seçtiklerini belirten Milletvekili Vahit Kayrıcı, “Biz Ahmet beyi niye seçtik, geçmişte belediyede hizmetleri olan, belediyeciliği bilen, özel idare de yıllardır hizmet verdi. Dürüst, temiz ve çalışkan. Bugüne kadar tek bir tane polemiğini duymadığınız pırıl pırıl bir arkadaşımız. Bu arkadaşımız Sungurlu'nun bir şansı.  Biz yukardan o buradan, Sungurlu parlayan bir yıldız haline gelecek. Bilgili, donanımlı ve bu işi bilen insanların öne geçmesi lazım. Sungurlu’muzda yapılması gereken çok önemli şeyler var. Bunları yapabilmemiz için sizlerin desteğini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYLE KAVGAMIZ YOK, KİMSEYLE DÖVÜŞÜMÜZ YOK”

Vahit Kayrıcı; “Kimseyle kavgamız yok, kimseyle dövüşümüz yok. Amma memleketin başına geçip hizmet yerine nizah çıkarıyorsa Allah onun belasını versin, ben yapıyorsam benim de belamı versin. Kimseyle kavga düşünmüyoruz, polemiğe girmeyi düşünmüyoruz, ama memlekete hizmet etmek için de omuz omuza vermek mecburiyetindeyiz. Birileri polemik yapabilir, bizim kimseyle kavgamız yok, kavga edeceğimiz zaman kavgayı iyi yaparız. Bizim derdimiz memleketimiz. Sungurlu’muza biz çok ciddi çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Ahmet bey Sungurlu’da bizde yukarda elimizden geldiğince bütün gücümüzle çalıştığımız zaman Sungurlu pırıl pırıl bir şehir haline gelecek. Çünkü problemleri çok. Yakında su problemi başlayacak, daha başka çok ciddi problemleri var. Alt yapısını güzel yaparsak, esnafımız faydalanır, öğrencilerimiz faydalanır, köylümüz faydalanır yani herkese faydası olur. Bu seçim Sungurlu’muz için gerçekten çok önemli.” dedi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow